sklep internetowy z legginsami

Jak prać i prasować legginsy, by jak najdłużej się nimi cieszyć?
Jak prać i prasować legginsy, by jak najdłużej się nimi cieszyć?

Najbezpieczniejszym sposobem prania legginsów jest pranie ręczne. Można je jednak także prać w pralce. Szczegółowe informacje na temat zalecanych przez producenta sposobów dbania o ten rodzaj odzieży powinny być zamieszczone na metce.

Jak często prać legginsy CrazyLegs?

Legginsy damskie CrazyLegs są uszyte z bawełny. Bawełna nieco kurczy się w praniu i nieco rozciąga podczas noszenia. Można zatem stosować tu wszystkie zasady dbania o bawełniane ubrania. Legginsy można zatem prać w pralce. Aby najdłużej zachowały swój świetny wygląd, sugerujemy nastawiać temperaturę prania nie wyższą niż 40 stopni. Pranie zrobione w temperaturze niższej, w 30 stopniach, także będzie skuteczne, zwłaszcza jeśli chcemy po prostu odświeżyć ubranie, które nie jest poplamione. Im wyższy stopień zabrudzenia odzieży, tym wyższej temperatury i silniejszych środków piorących potrzeba, by przywrócić jej czystość.

W zależności od koloru legginsów dobierz odpowiedni środek piorący do bieli lub do kolorów. Zamiast proszku możesz wybrać płyn do prania, gdyż ten łatwiej się wypłukuje i nie zostawia śladów na ubraniu, co czasem zdarza się w przypadku proszków. Jeśli masz wrażliwą skórę, do prania legginsów wybierz środki piorące hipoalergiczne. Mogą to być na przykład produkty przeznaczone do prania ubranek dla niemowląt, bowiem te są przeznaczone właśnie dla bardzo wrażliwej skóry.

Legginsy damskie i kolorowe legginsy dziecięce. Kupuj legginsy online na CrazyLegs.pl

Jak prasować legginsy?

Legginsy wykonane z bawełny, takie jak modele CrazyLegs, łatwo poddają się prasowaniu. Szczegóły na temat odpowiedniej temperatury prasowania powinny być wskazane na metce, więc warto się zapoznać z tymi informacjami, zanim zaczniemy prasowanie.

Po wyjęciu bawełnianych legginsów z pralki warto je porządnie strzepnąć, a następnie rozwiesić równo na suszarce. Tutaj warto pamiętać, że jeśli wystawimy kolorowe legginsy na pełne słońce, to ich kolor może wyblaknąć, zatem dobrze jest tego unikać. Równe rozwieszenie prania na suszarce może sprawić, że dla wielu ubrań, w tym i bawełnianych legginsów, prasowanie w ogóle nie będzie konieczne. Zwłaszcza jeśli materiał, z którego uszyto dany model legginsów, zawiera dodatek elastanu. Elastan bowiem wpływa na ograniczenie gniecenia się ubrań.

Jeśli zdecydujesz się na prasowanie legginsów, najlepiej zrobić to bezpośrednio po zdjęciu ubrań z suszarki, a nawet kiedy jest ono jeszcze wilgotne. Podobnie jak w przypadku prania, prasowanie najlepiej wykonać na lewej stronie ubrania i użyć żelazka parowego, czyli takiego, które wyrzuca strumień pary. Jeśli nie dysponujesz tego typu żelazkiem, możesz się wspomóc spryskiwaczem w sytuacji, kiedy prasujesz już wysuszoną odzież.

Jak prać legginsy? Zastosuj podstawowe zasady prania ubrań.

Prawidłowe pranie ubrań zaczyna się jeszcze przed włożeniem ich do pralki. Najpierw należy ubrania odpowiednio posegregować według kolorów. Aby uniknąć przypadkowego zafarbowania ubrania jaśniejszego przez bardziej kolorowe, zaleca się osobno prać ubrania białe, a osobno czarne. Pozostałe kolory można już prać razem.

Przed rozpoczęciem prania koniecznie należy zapoznać się z informacjami na metce wszytej w odzież. Zamieszczone są tam dane na temat sugerowanej maksymalnej temperatury prania, sposobie prania (ręczne, w pralce lub chemiczne), a także prasowania.

Niektóre typy ubrań, ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, najlepiej prać osobno. Są to ubrania wykonane z jeansu, wełny i tkanin delikatnych typu koronka. Dodatkowo przed rozpoczęciem prania warto sprawdzić i opróżnić wszystkie kieszenie w ubraniach, wywinąć odzież na lewą stronę oraz zapiąć zamki.

Warto unikać napełniania pralki do pełna. Najlepiej załadować ją jedynie do 3/4 pojemności. To poprawia skuteczność prania, ponieważ wówczas ubrania mogą się łatwiej obracać. Kiedy mamy już posegregowane ubrania wg kolorów, dobrze jest dobrać odpowiednie środki piorące. Ubrania jasne pierzmy w proszkach lub płynach przeznaczonych do bieli, natomiast pozostałe ubrania najlepiej prać w proszkach do kolorów. Do ubrań ciemnych, jak czarne czy granatowe, także znajdziemy w sklepie dedykowane temu kolorowi środki piorące.

Co to jest pot i dlaczego jest tak szkodliwy dla ubrań?

Pot jest sposobem organizmu na regulację temperatury. Gruczoły potowe w skórze uwalniają wodę z dodatkiem mikroelementów, która odparowuje i chłodzi ciało. Pocenie się to naturalny proces regulujący temperaturę ciała, ale może być bardzo szkodliwy dla ubrań. Kiedy pot wysycha, pozostawia sól i minerały, które mogą powodować plamy na ubraniach.

Podsumowanie: podstawowe zasady prania legginsów:

Zatem piorąc legginsy, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:

  • legginsy jasne, takie jak białe czy cieliste, pierz osobno,
  • legginsy ciemne, takie jak legginsy czarne czy granatowe, pierz z innymi ubraniami w takich kolorach,
  • legginsy kolorowe możesz prać z pozostałą kolorową odzieżą,
  • przed wsadzeniem legginsów do pralki sprawdź informacje na metce, by sprawdzić sugerowany przez producenta sposób czyszczenia odzieży,
  • legginsy najlepiej prać w temperaturze do 40 stopni,
  • w celu odświeżenia legginsów, zwłaszcza uszytych z delikatniejszych materiałów, najbezpieczniej będzie je wyprać ręcznie.

Legginsy CrazyLegs są takim typem ubioru, o który stosunkowo łatwo dbać. Bawełniana dzianina, z której są uszyte, dzięki dodatkowi elastanu, nawet po wielu praniach zachowuje swój wygląd oraz kolor. Elastan chroni dzianinę podczas prania. Jest to o tyle istotne, że bawełna ma swoją naturalną kurczliwość sięgającą kilku procent. To powoduje, że ubrania uszyte ze 100-procentowej bawełny mogą się skurczyć w trakcie prania, a nawet zamoczenia w zimnej wodzie. Dodatek syntetycznego elastanu zapobiega takiej reakcji.

Legginsy damskie i dziecięce na CrazyLegs.pl:

Legginsy damskie jednokolorowe
Legginsy damskie
Legginsy dziecięce
Najchętniej kupowane produkty
Legginsy damskie crazy C
Legginsy damskie crazy C
199,00 zł
Legginsy damskie crazy legs
Legginsy damskie crazy legs
199,00 zł
Legginsy dla kobiet crazy blocks
Legginsy dla kobiet crazy blocks
199,00 zł
Legginsy dla dzieci crazy hearts
Legginsy dla dzieci crazy hearts
109,00 zł
Legginsy damskie crazy harmony
Legginsy damskie crazy harmony
199,00 zł
Legginsy damskie crazy summer
Legginsy damskie crazy summer
199,00 zł
Legginsy crazy summer
Legginsy crazy summer
109,00 zł
Legginsy dla dzieci crazy legs
Legginsy dla dzieci crazy legs
109,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium