WŁASNE WYBORY

JAK ZROBIĆ, ŻEBY DZIECKO SAMO SIĘ UBIERAŁO?

Pozwolić mu! Pomimo tego, że chce się ubrać inaczej niż to sobie wyobraziłaś. Pomimo tego, że coś nie równo, nie do pary i i nie kolorystycznie pasująco do siebie. Pomimo, że Tobie się nie podoba i wyobrażałaś sobie ten wybór ubrania na dzisiaj inaczej...

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić?

Byłam tam - przeczytaj dalej o moich wnioskach.

DECYZJE

Co ułatwi Ci poranek?

Ja sam/a!

Jak słyszysz te słowa od swojego dziecka. Odpuść. To znaczy, że jest gotowe samo zacząć się ubierać i decydować o tym jak chce wyglądać.

Czystość

Upewnij się, że dziecko ma zapas czystych ubrań w domu, z których będzie mogło samo wybierać.

Zakupy

Tu jest moment, kiedy możesz dyskutować i narzucić, że np. poliestrowych spodni nie kupisz, bo w nich ciałko nie będzie oddychać. Że ubrań produkowanych w Chinach nie kupisz, bo przy ich produkcji pracowały osoby w bardzo niekorzystnych warunkach itd.

POLSKA PRODUKCJA

Kolor

Bawcie się kolorem. Niech dziecko wyraża siebie. Niech łączy kolory na pozór nieoczywiste, niech eksperymentuje.

Wzory

Usiądź z dzieckiem i zrób wspólne zakupy. Niech samo wybierze wzory legginsów, które mu się najbardziej sposobają. To daje Ci gwarancję, że chętniej się rano ubierze.

WIĘCEJ O NASZYCH WZORACH

Dzianina

Zwróć uwagę na dzianinę. Niech będzie naturalna i elastyczna, żeby dziecku było wygodnie. Żeby ubranie nie krępowało jego ruchów.

LEGGINSY BAWEŁNIANE

Zabawa

A może dziecko chciałoby naszkicować swoje ubranie? Może chciałoby stworzyć własny wzór legginsów? Ale to musiałby być fun dla niego zabawiać się w projektanta swojego ubrania. Połącz praktyczne z pożytecznym.

Zobacz nasz szkicownik>

SZKICOWNIK

Po swojemu

Dziecko cały czas się zmienia. Zmienia się też jego styl - z różu w czarny? Która mama nastolatki tego nie zna. Niech eksperymentują i bawią się kolorami i wzorami. W końcu moda to zabawa!